Zarabiaj na instagramie dzięki presetom! O co chodzi z presetami?

Zaktualizowano: lip 10


Presety… słowo klucz! Lub też wyraz, od dźwięku którego dostajecie ‘zwrotu’ treści żołądkowych. Mam nadzieję, że ten tekst będzie przydatny dla tych z was, którzy:

 • Chcą dowiedzieć się czym są presety,

 • Czy warto używać presetów,

 • Co daje używanie tych ustawień,

 • Jak używać presetów

 • Czy każdy może używać presetów


Co to w ogóle są te presety?


Otóż… poznajcie najpilniej strzeżoną tajemnice w tym zakątku Instagramu… Pamiętajcie, z wielką wiedzą, przychodzi wielka odpowiedzialność ;) Preset to zestaw zmodyfikowanych parametrów w Lightroomie i Lightroomie Mobile. Te zmienione parametry zdjęcia pozwalają wam uzyskać pożądany przez was efekt zdjęcia. Nie tylko kolorystyczny, ale także dotyczące głębi i intensywności. W presetach zostały odpowiednio zbalansowane ustawienia kolorów, cieni, kontrastu, nasycenia, światła i innych.


Presety zawierające różne ustawienia parametrów w Lightroomie, pomogą wam za jednym kliknięciem myszki, zmienić zdjęcie lub wiele zdjęć w podobnie klimatycznie wyedytowane kadry. Na pewno potrafią one bardzo ułatwić pracę!

,


Czy warto używać presetów?


Moim zdaniem presety to jedna z najbardziej pomocnych rzeczy w przypadku postprodukcji zdjęć. Poniżej możecie obejrzeć niektóre ze zdjęć, do edycji których użyłem presetów mojego autorstwa (dostępne w sklepie). Ale jak to dokładnie działa?


Otóż instalujecie je, ale procedura instalacji nieco się różni od siebie (w zależności czy używanie Lightroom na desktop lub mobile) Jednak w momencie kupienia ich w moim sklepie, dostajecie szczegółową instrukcję jak postępować w kilku prostych krokach. Dodatkowo zawsze chętnie pomogę wam jeśli natraficie na jakieś problemu.


Potem, gdy w waszych smartfonach lub na komputerach, 'ustawienia wstępne' są już gotowe, wystarczy że wybierzecie swoje zdjęcie i użyjecie na nim wybranej modyfikacji w postaci presetu. Efekt będzie nie do poznania! W ciągu jednego kliknięcia wiele parametrów ulega zmianie i sama fotografia również nabiera zupełnie innej estetyki!


To co ważne - w sklepie na ApolloThePies podzieliłem paczki presetów na te dostępne na smartfony (jeśli pracujesz tylko na LR Mobile) lub dostępne zarówno na wersje LR na smrtfony oraz komputery stacjonarne -> tutaj. Warto tutaj dodać, że aplikacja Lightroom Mobile jest całkowicie darmowa!


Co nam daje używanie zdefiniowanych ustawień (presetów)?


Opiszę wam tę kwestię w punktach:


 • Presety sprawdzają się super, gdy chcecie szybko wyedytować jedno lub więcej zdjęć - dzięki temu będą miały podobny klimat oraz estetykę,

 • Dzięki ustawieniom wstępnym możecie nauczyć się nowych aspektów działania LR - zobaczycie w jaki sposób edytuję swoje kadry i możecie dowolnie zmieniać ustawienia parametrów, eksperymentować z nimi!

 • Takie ustawienia bazowe (presety) świetnie nadają się jako poziom wyjścia. Bierzecie wasze zdjęcie, nakładacie na nie preset, a potem dalej kombinujecie w poszukiwaniu estetyki, która zachwyci wasze serca.

 • Są idealne do rozpoczęcia poszukiwania waszego, własnego stylu zdjęć - a to potem bardzo procentuje w przypadku zdobywania współprac czy też zleceń.Jak używać presetów i gdzie je znaleźć w programie / w apce?


W momencie pobrania paczki z presetami i zainstalowania w LR w smartfonie lub ma desktopie. A instalacja przebiega szybko i dostajecie instrukcję w momencie jej kupna ode minie stąd.


Wiele osób dodaje presety do swojego zestawu innych narzędzi i są przyzwyczajeni do korzystania z Lightroom Classic . Ale jesteś świeży na pokładzie - don't worry. Jeśli zastanawiałeś się, jak znaleźć ustawienia wstępne w programie Lightroom, który już używasz z ulgą dowiesz się, że kroki są stosunkowo łatwe do wykonania.

 • Krok 1: Otwórz moduł „Develop” i kliknij pasek „Presets”

 • Krok 2: Otwórz Lightroom na komputerze stacjonarnym.

 • Krok 3: Znajdź sekcję „Develop” w programie przechodząc do górnego paska modułów w Lightroom i kliknij opcję 'rozwiń'.

 • Krok 4: W module „Develop” kliknij pasek „Presets” w menu po lewej stronie, aby wyświetlić gotowe ustawienia, które są już zainstalowane.

 • Krok 5: Klikaj wybrane ustawienie! Patrz jak działa magia i ogień!!


Jeśli chodzi o instalację na Lightroom Mobile (czyli wersji programu na smartfony), to jest ona nieco bardziej skomplikowana. Jednak w każdej zakupionej w moim sklepie znajduje się instrukcja. Opis, który krok po kroku przeprowadza was przez zainstalowanie presetów (zwanych też ustawieniami wstępnymi w Lightroom Mobile) w waszych smartfonach.


Czy każdy może używać presetów?


Tak jest! Instalowanie ich jest bardzo proste i a ich wykorzystanie pozwoli nam się rozwijać. I robić jeszcze lepsze zdjęcia.

Przetestowałem poniższe presety na setka fotografii, jednak przy niektórych, już po użyciu tych ustawień wstępnych, może być tak, że będziecie musieli:


Delikatnie pobawić się z suwakami Balansu Bieli oraz czerni i kontrastów.

A także zerknąć na suwaki odpowiadające za 'saturation' i 'vibrance'


Zajrzyjcie na poszczególne produkty z mojego sklepu - moje autorskie presety, które wielu osobom ułatwiły edycję! Mam nadzieję, że dla was także będą pomocne.Nie zapomnicie zapisać się do mojego newslettera!


401 wyświetlenia0 komentarz